צרו קשר
 

דיקור סיני להרזיה

 
תפיסת ההשמנה בעולם המערבי
 
על פי תפיסת המערב, השמנת יתר הינה מגיפה הגורמת למחלות קשות שיש להילחם ולהיאבק בה. במילים אחרות, המערב הכריז מלחמה על גופנו שלנו, הרואה בו נגוע בהשמנת יתר. על פי נקודת המבט הסינית, גישה זו טעות ביסודה, והניסיון להיאבק בגוף אינו אפשרי ונדון לכישלון. בדרך כלל, המאבק מתבטא באינספור דיאטות שאמנם יכולות לעיתים להוביל לירידה במשקל, אך לרוב רק באופן זמני.
 
השמנה בראי הרפואה הסינית
 
בראי הרפואה הסינית, השמנת יתר נחשבת לבעיה בריאותית גם אם לא חולים במחלה מסוימת. זאת, מעצם היותה תופעה המחלישה את הגוף. על מנת להתמודד עימה יש  לחוש אמפתיה רבה לגופנו ולא לדחות אותו. למעשה, רק על ידי אהבת עצמית ניתן להתחיל הליך הרזייה מוצלח באופן יציב וקבוע. הוא אמנם אינו פשוט אך בהחלט אפשרי באמצעות דיקור סיני להרזייה.
 
הרזיה באמצעות דיקור סיני
 
דיקור להרזיה מבוסס על תורת רפואת המחטים הסינית, אשר מתייחסת לבעיות בגוף כאל חוסר איזון. במצב מאוזן גופנו מסוגל לעכל ולעבד ביעילות את המזונות שהוא אוכל ולשרוף ולהפריש את המיותר. זהו איזון שאליו ניתן להגיע בעזרת דיקור סיני המתבטא בשלושה מרכיבים מרכזיים:
  • איזון אנרגטי – מושג באמצעות דיקור העור בנקודות המשפיעות על מרדיאנים (אפיקים) שאינם מאוזנים, בין אם בחוסר או עודף. למשל, על ידי דיקור באוזן להרזיה יש
  • אפשרות להחזיר למטופל את איזונו האנרגטי.
  • מצב נפשי לא מאוזן – לעיתים מוביל לאכילת יתר וניתן לשנותו באמצעות דיקור במחטים של מרידאנים הנושאים בתוכם רגשות כדוגמת כעס, עצב או דאגה. באמצעות הליך דיקור המכוונן ליצירת איזון רגשי נפתח מרידיאן הלב, המאפשר למטופלים לאהוב את עצמם ואת גופם, גם אם הוא שמן לדעתם ולא עומד בציפיות שלהם.
  • איכות וכמות התזונה - לאחר איזון אנרגטי ונפשי של הגוף באמצעות דיקור, יש אפשרות לטפל בהצלחה בהרגלי התזונה הלא נכונים של המטופל. מעצם התפקוד התקין של מערכות הגוף השונות, כמו חילוף חומרים או מערכת העיכול, הטיפול מפחית את הצורך בסוכרים, פחמימות ומלחים, ויוצר תחושת שובע עם כמויות קטנות יותר של אוכל.
 

 
 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים