צרו קשר
מה כדאי לזכור כשלוקחים תרופה

הרפואה המקובלת עוסקת בדרך כלל בסימפטום ולא בסיבת המחלה. הרפואה הטבעית, לעומת זאת, משלבת חינוך לבריאות עם שיטות שאינן מזיקות לגוף.
 
מאת ד"ר גדעון רון                                          פורסם ב-nrg יוני 2015
 
השיטה הרפואית הנהוגה כיום בעולם המערבי היא זו: אדם נתקל בבעיה בריאותית. מחכה שתעבור. לא עוברת. קובע תור לרופא. מגיע התור. נכנס. נותן את הכרטיס המגנטי. מספר לרופא על הבעיה, ומקבל המלצה על תרופה כימית מסוימת (או הפניה לרופא מומחה, שהוא ימליץ על תרופה). חוזרים הביתה. לוקחים את התרופה ואז או שמבריאים או שלא.
אז זהו, שהמשפט האחרון שגוי. גם אם התופעה – כאב, דלקת, גירוי עור וכדומה – נעלמת, זה לא אומר שהבראנו. מה שקרה הוא שהתרופה העלימה את הסימפטום (התוצאה) אבל לא את הסיבה למחלה. סילוק דלקת למשל לא פתר את השאלה למה בכלל היא התפתחה, כפי שהכחדת הווירוס לא שינתה את התנאים שאפשרו לו "לחגוג" אצלנו.
הרפואה המערבית מתייחסת אל הסימפטום כאילו הוא המחלה, ואם סילקנו אותו הרי הבראנו. זה "מתיישר" בדרך זו או אחרת עם האינטרסים של חברות התרופות, שעליהן אמר פעם איש התקשורת האמריקני ביל מאהר: "אין כסף מאנשים בריאים ואין כסף מאנשים מתים, לכן חברות התרופות דואגות שלא נמות אבל גם שלא נבריא". 
מי שרוצה להיות בריא באמת, שיזכור:
1. התרופה הכימית מדכאת את הסימפטום בלבד ולמעשה מקבעת את מצב חוסר הבריאות.
2. קיים אינטרס כלכלי של תעשייה שלמה עתירת הון לדחוף תרופות לשוק ולהתפרנס מהן.
3. כשמתחילים לקחת תרופה – ללחץ דם, סוכרת, כולסטרול וכיו"ב – זה בדרך כלל לכל החיים. במילים אחרות, לא מבריאים מהמחלה, אלא לומדים "לחיות איתה" באמצעות התרופה. לעתים, כעבור זמן, הגוף מתרגל לתרופה ואז נזקקים למשהו "חזק" יותר.
4. כבר ידוע שלכל תרופה יש תופעות לוואי מאוד לא סימפטיות; וידוע לא פחות שהגורמים הרפואיים משתדלים להמעיט בחשיבותן.
5. הרפואה הטבעית משלבת חינוך לבריאות עם שיטות שאינן מזיקות לגוף.
6. העובדה שרופאים אינם לומדים תזונה, ולכן אינם מדריכים חולים בנושא זה, אינה משנה את העובדה שהגוף שלנו משתמש באוכל לא רק כדלק, אלא גם לבניית עצמו.
7. ראוי אם כן להזכיר מדי פעם לרופא, ש"דוקטור" בלטינית פירושו "מורה" והוא אמור ללמד את המטופל/ת כיצד ליצור את הבריאות, וזאת במטרה להימנע מלהזדקק לאורך שנים לחומרים כימיים (שרובם ככולם רעילים במידה זו או אחרת).
 
ולסיום, ראוי שהרפואה המקובלת תשנה את גישתה הבריאותית, כמו למשל להבדיל בין "רפואה מונעת" לבין "גילוי מוקדם של מחלות". לדעתי, יש להוציא מידיה את האחריות הכוללת על בריאות הציבור ולייעד אותה למקרי חירום (בזה היא בהחלט טובה!). ממש כפי שנוהגים עם מכבי-האש, אשר מומחיותם בכיבוי שריפות אינה מקנה להם אחריות על כל הקשור בשימוש באש: בישול, הסקה מרכזית, חימום מים לרחצה ועוד.

מבחר מאמרים מאת ד"ר רון        ראיונות עם וכתבות על ד"ר רון
 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים