צרו קשר
אכילת המזון הנכון עוזרת למנוע נזלת!
מתוך המדור 'מה הם אומרים'

"אין משהו שימנע הצטננות או שיעול." נאמר במדור זה לפני שבועות אחדים על-ידי אחד המומחים. הצהרה מייאשת, אבל – למרבה המזל – לא מדויקת, לדברי מומחה אחר. טבעונים מעידים שאפשר גם אחרת – אפשר לעבור חורפים שלמים בלי נזלת, אנגינה ויתר צרות. או – במקרה הגרוע – ללקות בנזלת קלה, שחולפת לה תוך יום-יומיים, ולעיתים רחוקות בלבד. לצורך קבלת דברי הסבר מקצועיים פניתי לד"ר גדעון רון, דוקטור לרפואת המחטים הסינית ונטורולוג.
 
• האם אפשר למנוע נזלת?
באופן תיאורטי כן. אבל כיום זוהי משימה קשה. בגלל תנאי-החיים: זיהום האוויר, חומרי-ריסוס בפירות ובירקות וכלור במים.
 
• איך אפשר לנסות למנוע, בכל זאת?
צריך להקפיד על תזונה נכונה במשך כל השנה, בבחינת ״הכן גופר לחורף". בחורף הגוף חלש יותר ומועד יותר ללקות בנזלת, מכיוון שהגוף חייב לשמור על טמפרטורה של כמעט 37 מעלות. כאשר בחוץ קר יותר, הגוף מוציא יותר אנרגיה כדי לשמור על חומו.
כאשר אוכלים כל השנה אוכל בריא ונכון, כמות הרעלים בגוף קטנה יותר, ואז אין לגוף סיבה להפעיל את שסתום הביטחון שלו – הריקמה הרירית של האף – ולהוציא רעלים בצורת נזלת. אפשר להשוות אדם המקפיד על תזונה נכונה לאדם הדואג למלא את מיכל-הדלק של מכוניתו באוקטן המתאים לרכבו ועל-ידי כך מונע קלקולים בקרבורטור.
 
• האם הנזלת היא מחלה?
לא. זהו תהליך של התנקות הגוף. אפשר לקרוא לה מחלה בריאה, כי ללא ההתנקות הזאת, הטוקסינים (הרעלים) יישארו בגוף והם עלולים לגרום למחלות קשות יותר.
 
• איך אדם מנוזל יכול להיפטר מהצרה הזאת?
מומלץ להימנע מאוכל עמילני וחלבוני ולאכול ירקות ופירות בלבד, כי אלה מתעכלים בקלות. ואז התמודדות הגוף עם ההשפעה השלילית של הווירוסים היא קלה יותר. ממוצרי-חלב יש להימנע באופן מוחלט, כי הם מגבירים את תהליך היווצרות הנזלת. כדי להשיג הקלה אפשר לשטוף את דרכי-האף במים פושרים, עם רבע כפית מלח. אפשר גם לאכול בצל חי שלם – זה פותח את דרכי-הנשימה.
• מה בקשר לתה חם?
אני לא ממליץ על תה רגיל המכיל קפאין, אלא על תה-פרחים עם דבש.  
 
העולם הזה, ינואר 1987
 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים