צרו קשר
ביקורת ספרים   
אודות הספר ׳בריאות נוסח סין׳.
  
הספר ׳בריאות נוסח סין׳ מאת ד׳ר גדעון רון (הוצ' אסטרולוג), הוא ניסיון ייחודי ליצור גשר בין שתי תפיסות עולם, המנוגדות זו לזו אך המשלימות זו את זו. מדובר בשתי גישות בריאותיות: האחת, המערבית - ׳המדעית׳, והשנייה, הסינית - ׳המודעית׳. ומי שנתבקש לשמש כמגשר בין השתיים, הוא הדבר הקרוב אלינו ביותר, אך משום מה הפחות מוכר לנו: הגוף שלנו.
בשיחה זו של גופנו איתנו, בה לוקחים חלק פעיל גם האיברים השונים, נפתחת בפנינו האפשרות להכיר את עצמנו; לא דרך משקפיים של ׳אמת אחת׳, אלא דרך מבטו הנרחב של הגוף עצמו, שהאמת היחידה שהוא מכיר היא זכותו להבריא ולשמר את בריאותו.
מה שהגוף מנסה לספר לנו – שאם הוא ירגיש טוב גם אנחנו נרגיש טוב. לשם כך הוא ביקש את עזרתה של הוותיקה מבין שיטות הרפואה הנהוגות כיום בעולם, שיטה שהיא ערש המדע והמודעות, הלא היא הרפואה הסינית.
בעזרתה האדיבה של רפואה מופלאה זו, נתוודע לאותם היבטים של חיינו, שעל אף שהם בבסיס קיומנו, הם נדחקו בדורות האחרונים לקרן זווית: השינה, התזונה, התנועה, היציבה, הנשימה ועוד; לאורך הספר נגלה את הדרכים אשר ביכולתן להוליך אותנו לתחושה של בריאות (גופנית ונפשית) ואת הכלים שבעזרתם אנחנו יכולים לממש זאת.
ומדובר במטלות לא כל כך מסובכות: לפרוש למיטה קצת קודם, להנביט מזון הניתן להנבטה, לנשום ׳נשימת סרעפת׳ מדי פעם ועוד.
כל ההסברים בספר מלווים במאות סיפורי-עם, אנקדוטות, אמרות ומשלים, שמטרתם להקל עלינו, ולו במעט, את מסע חיינו.
 
מאת אבי יעקובוביץ, אלומה, גיליון 79, 2007 

עוד על הספר
 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים