צרו קשר
הצמחונים אוכלים שודדי ויטמינים!
מאת אורית זרובבל
 
מחקר חדש שנערך בארצות הברית מגלה, כי צמחונים המתנזרים מחלבון מן החי, ומתוך כך מוויטמין B12, עלולים לסבול מדיכאון, אובדן זיכרון, שינויים באישיות והפרעות בהתנהגות. שאלתי את הד"ר גדעון רון, רופא טבעוני, האם מסקנות המחקר ידועות לו?
 
"ידועות גם ידועות, אך אינן מקובלות," משיב ד"ר רון, "לצמחונים שצורכים מזון בריא אין ממה לחשוש. ויטמין B12 נוצר במערכת העיכול של בעלי חיים שאינם אוכלים בשר. לגורילה, למשל, הידוע כקרוב לאדם, יש B12 למרות שאינו אוכל כל חלבון מן החי.
חוסר B12 אצל בני האדם נגרם מהפרעה בעיכול, המונעת את היווצרות 'הגורם הפנימי' המאפשר את ספיגת הוויטמין; או מצריכת מזון שידוע כשודד ויטמינים. תזונה טבעונית לא אמורה לגרום לבעיות שכאלה.
בנוגע למחקר שהזכרת, חשוב לזכור כי הוא מתייחס לתזונה צמחונית ולא לתזונה טבעונית.
ישנם צמחונים רבים, שמטעמי מוסר מתנזרים מבשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב. חלקם גם אינם נועלים נעלי עור. מצד שני אין להם בעיה לשתות קפה, לאכול שוקולד או אפילו לעשן סיגריות; וכל אלה ידועים כשודדי ויטמינים ומינרלים.
אילו הצמחונים (מטעמי מוסר) היו דואגים לצרוך מזון בריא, כפי שעושים זאת הטבעונים (מטעמי בריאות), הם לא היו מגיעים למצבים של חסר, כפי שמתבטא במחקר שציינת."

מה היית מציע למי שנמנע מאכילת בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב, אבל אינו רוצה לסבול מחסר?
"שיימנע, כאמור, מחומרים שודדי ויטמינים: קפה, תה רגיל, תה ירוק, קולה, שוקולד, סיגריות, מזונות המכילים צבעי מאכל מלאכותיים, ממתיקים מלאכותיים, ושירבה באכילת ירקות ופירות. ניתן גם להוסיף אצות ים המכילות B12 (ווקאמה, למשל). מי שמודאג או שבאמת חסר לו, שייקח, כל יומיים, מתחת ללשון, טבליית B12 ."


העולם הזה, יוני 1989

 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים