צרו קשר
חיים על חסה, אבל לא רק
מאת כתבת במחנה
 
במסגרת המגמה האופנתית להיות בריא, יותר ויותר אנשים פונים לטבעונות ולצמחונות. מדריך ״במחנה״ לאכילה אלטרנטיבית מסביר לך מי נגד מי, למה הם עושים את זה ומה, בעצם, הם אוכלים.
 
קשה להגיד על אומה – שהמאכל הלאומי שלה הוא מנגל והיא מפורסמת בעולם בזכות החספוס וחוסר הנימוס הבסיסי – שהיא צמחונית. אבל נהירה אחרי אופנות בריאות או בעיות אידאולוגיות הצמיחו גם לאומה הישראלית בנים חורגים בתחום הקולינרי – חובבי האכילה האלטרנטיבית.
את חובבי האכילה האלטרנטיבית קשה אולי לזהות ברחוב, אבל המצב מתבהר מאוד כשמתיישבים איתם לשולחן. הטבעונים הולכים על קו נזירי מחמיר ונמנעים לא רק מאכילת בשר, דגים, ביצים, גבינות, אלא מסרבים בתוקף להכניס לפיהם כל מוצר מזון שאינו טבעי. למוצרים שמכילים צבעי מאכל או חומרים משמרים הם קוראים רעל, והם גם מקפידים לקנות ירקות שגודלו בצורה טבעית וללא כימיקלים. בבית של טבעוני לא תמצא קפה או אלכוהול, ואין טעם לשאול אם מותר לעשן. אם תרצה להתמסטל, הוא יציע לך כוס תה צמחים ריחני, עם בשומת פירות וארומה של דבש.
הצמחונים, לעומתם, ודי במפתיע, לא חיים רק על חסה. הם אומנם נמנעים מלאכול בשר ודגים, אבל עם מוצרים אחרים שבאים מהחי, כמו ביצים ומוצרי חלב, אין להם בעיה. נוסף לזה, הנזקים שבצבעי מאכל, למשל, לא כל-כך מעניינים אותם. הצמחוני יהיה מוכן לשבת איתך במסעדת ג׳אנק פוד, על פיצה וקולה, לנשוף את עשן הסיגריה שלו על ההמבורגר שלך, ולנדנד לך שזה לא בסדר שאתה אוכל בשר.
למה הם עושים את זה
האכילה האלטרנטיבית היא, עבור רבים, פיתרון לבעיות אידיאולוגיות המציקות להם. המחזאי הבריטי ג׳ורג׳ ברנארד שאו, למשל, לא היה מוכן לאכול משהו שפעם הלך על רגליים משלו. הסופר הרוסי הנודע לב טולסטוי אף הגדיל וטען, שכאשר האנושות תפסיק לאכול בשר, יתרוקנו בתי-הכלא, לא יהיה פשע ולא יהיו מלחמות.
שוחרי איכות הסביבה, לעומת זאת, מציגים את האכילה האלטרנטיבית כפיתרון לניצול חסכוני יותר של הטבע. על-מנת לייצר קילוגרם אחד של בשר, נדרשים 16 קילוגרם של דגנים וקטניות. אם האנושות הייתה אוכלת פחות בשר ויותר דגנים וקטניות – אולי הייתה נפתרת בעיית הרעב. ויש אנשים הטוענים, שהטבעונות נכונה יותר לאדם, משום שהיא מהווה השתלבות עם הטבע.
למרות ההסברים האידיאולוגיים המלומדים, רוב האכלנים האלטרנטיביים התחילו לאכול חסה מסיבות פרוזאיות הרבה יותר – בעיות בריאות. בקהל הזה אפשר למצוא בעיקר אנשים בסביבות גיל ה-50 לחייהם, שבדיוק התחילו לסבול מבעיות בריאות שונות. לדעתם, יש באורח החיים הנזירי לסוגיו יתרונות בריאותיים מובהקים, והם אף מוכנים להסביר ולנמק מדוע.

לדברי ד"ר גדעון רון, מרפא טבעוני ומומחה לאקופונקטורה, אכילת בשר, דגים, ביצים או גבינות, יוצרת תגובה חומצית, שגורמת לגוף להוציא סידן מהעצמות (כדי לאזן את החומציות) תוך פגיעה בעצמות. נוסף לזה, חלבון מן החי הוא חלבון מת, שהאנרגיה שלו כבר נוצלה. חלבון מן הצומח, לעומת זאת, עדיין תורם חיוניות לאוכלים אותו.
גם שתייה או אכילה של מוצרי חלב יכולה להזיק, ממשיך רון. בסוף גיל ההתבגרות נעלמים האנזימים שמפרקים את החלב, ואכילתו או שתייתו גורמים ליחה, שמפריעה במיוחד לסובלים מבעיות אלרגיה, אסטמה ודלקות גרון.
נוסף לזה, אכילת מרכיבי מזון לא טבעיים מזיקה. לצורך ניטרול השפעת הרעלים שבמוצרים לא טבעיים, מסביר רון, הגוף משתמש במאגרי הוויטמינים שלו ומבזבז אותם. פירוק קמח לבן או סוכר לבן, למשל, צורך מהגוף ויטמין B. קפה ״מבזבז׳׳ ברזל, וסיגריות ״שודדות״ ויטמין C. משום כך, הטבעונים מקפידים לאכול ירקות אורגניים, שגודלו ללא שימוש בכימיקלים לדישון או הדברה, ומעדיפים לאדות, או לאפות את המזון, במקום לטגן אותו, כדי שמרכיביו לא יאבדו את ערכם התזונתי.
 
ד"ר פנינה בר סלע, העוסקת בביולוגיה רפואית ותזונה ומרפאה טבעונית, מביאה דוגמאות אחדות לדרכי טיפול בעזרת אכילה אלטרנטיבית. ״אני מתאימה את התפריט לבעיה של המטופל. לחולה שסובל מדלקת פרקים, אני ממליצה לוותר על ירקות ממשפחת הסולניים, כמו עגבניה, חציל ופלפל, שמכילים חומר בשם סולאנין, שגורם לבעיות אצל מי שנוטה למחלות פרקים. לחולי סרטן אני מייעצת לאכול ירקות ירוקים-כרוביים, שמכילים אנזים מיוחד המגן בפני מחלות, גם גזר, שמכיל כמות גדולה של ויטמין A, עשוי לתאום לבריאותם.

במחנה, יוני 1992

 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים