צרו קשר

בריאות נוסח סין
 
בסוף שנות ה-70 יצא ארגון הבריאות העולמי בהצהרה, שעל רופאי המערב לאמץ שיטות ריפוי של המזרח. בישראל הכירו באופן רשמי ברפואה הסינית ב-1987, ובבתי חולים ומרפאות רבים בארץ דיקור הוא חלק מהטיפול המוצע. לא מופרך להניח שעם הזמן תלך הרפואה הסינית ותתפוס את המקום הראוי לה. עד שזה יקרה, אפשר להציץ לתוך העולם הזה באמצעות ספרו של רון.
גם אם אין בכוונתכם להפסיק לאכול המבורגרים ממחר או לשנות את אורח חייכם מן היסוד, כדאי לכם להניח בצד, ולו לכמה שעות, את התפיסות הישנות ולשקוע בספר, שמסביר בפשטות כי השלום, עם גופנו לכל הפחות, באמת מתחיל בתוכנו. והרי כבר אמרו את זה לפנינו: מיליארד (בעצם, כבר הרבה יותר) סינים לא טועים.
 
רפואה סינית – לא מה שחשבתם
חמש שאלות, חמש תשובות. מתוך הספר ״בריאות נוסח סין״
אם צריך להאמין במחטים כדי שהטיפול יעבוד?
"זה לא הכרחי. בשנת 2005 מצאו דר' לויט ודר' וויט מאוניברסיטת סאות'המפטון, בעזרת סריקה ממוחשבת, כי הדיקור מפעיל את המוח גם כאשר מנטרלים את ההשפעה הפסיכולוגית".
האם הדקירה כואבת?
"המחט הסינית היא דקיקה, אבל טבעי שפוחדים מהדקירה. זאת משום שתפקיד העור להגן על המערכת הפנימית וקשה למוח לקבל שהולכים לחדור לו את מעטה ההגנה. כשמתגברים על הפחד כמעט לא חשים בכאב".
איך הרפואה הסינית עוזרת להרזיה?
"על ידי איזון מערכת העצבית, שיפור חילוף החומרים, עידוד הייצור של אנדורפינים במוח, הגברת יעילות מערכת העיכול ועוד. אפשר גם לדקור באוזן בנקודה שמפחיתה את התיאבון".
האם בעזרת הרפואה הסינית ניתן להיטיב את מראה עור הפנים?
"בהחלט כן. באמצעות דיקור בנקודות שזו השפעתן".
האם מומלץ לכל חולה להיעזר ברפואה הסינית?
"לא. רק למי שבאמת רוצה לשפר את בריאותו. מכאן האמירה הסינית: אפשר לרפא כל מחלה, אבל לא כל חולה".

עידו סולומון, כלבו חיפה, מרץ 2007 
 
עוד על הספר 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים