צרו קשר

"שלום, אני הלב שלך"
מאת בתיה מלמד 
 
״בריאות נוסח סין״ - מודעות ומדע בגוף ראשון,
מאת ד״ר גדעון רון, הוצאת ״אסטרולוג״
 
״הספר הזה הוא רומן״, מודה המחבר, ד״ר גדעון רון, אחד מראשוני העוסקים בארץ ברפואה סינית. ״הכוונה היא לרומן, שאותו אני מנהל עם הרפואה הסינית כמעט ארבעה עשורים. הוא אינו ספר הדרכה מובהק וגם לא ניסיון להטיף למשהו. אולי רק להיטיב עם מישהו. לא תמצאו בו הסברים ארוכי נגן וגם לא פלפולים אקדמאיים מאירי עיניים. ישנה כאן טעימה קלה, על קצה הצ׳ופסטיקס, של השקפת עולם בריאותית, שעניינה, בנוסף לשימור החיים והארכתם, גם שיפור איכותם״.
רון, בעל תואר דוקטור ברפואה סינית וממייסדי האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, הקים וניהל את המחלקה לרפואה משלימה בבית החולים ״זיו״ בצפת ואת המגמה לרפואה משלימה באוניברסיטת חיפה.
הספר, שלאורכו פזורים סיפורי-עם, אנקדוטות ומשלים, מתחלק לשלושה נושאים: פגישה עם הרפואה הסינית ושיטות הטיפול הנהוגות בה, ההיבט ההדרכתי והמניעתי של הרפואה הסינית, המאפשר יצירת ״אווירת בריאות״ לאורך ימים, והפרק שבו אנו שומעים את דברו של הכאב ומציצים גם ב״מכתב שנשלח מהרפואה הסינית אל אחותה הצעירה, הרפואה המערבית״.
ד״ר רון מנסה לתת ביטוי לשתי גישות בריאותיות, הסינית והמערבית, המנוגדות זו לזו אף מסוגלות להשלים זו את זו. לשיטתו, הגוף שלנו אמור להיות הגשר שבין השתיים, והספר נכתב מנקודת ראותם של איברי הגוף השונים, המספרים לנו על עצמם, עלינו ועל הקשר האידיאלי היכול לשרור בינינו.
נמצא כאן פרקים בשם ״שלום, אני הכבד שלך״, ״שלום, אני הלב שלך", ״שלום, אנחנו הכליות שלך״ ואחרים, כולם תחת כנפיה של כותרת העל: ״שלום לך ידידי, אני הגוף שלך״ – כותרת הפרק הפותח, שבו נפרשת תפיסת העולם של המחבר, כאדם שהוא גם רופא.
 
לאשה, פברואר 2007
 
עוד על הספר

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים