צרו קשר
מזל טוב!
 
לאחר הריון ‏שנמשך יותר משלוש שנים יצא לאוויר העולם דו"ח הוועדה המיוחדת שמינתה בזמנו שרת הבריאות. תפקיד הוועדה היה לבחון את שיטות הריפוי-הטבעי למיניהן: הומיאופתיה, רפואה-סינית, טבעונות ועוד. הוועדה התבקשה לבדוק אם כדאי לתת הכרה לטיפולים בשיטות אלו.
‏התהליך שקדם למינוי הוועדה הזכיר במידה רבה את הפטנט הישראלי לכלכלה ים-תיכונית: זה מתחיל כאשר הציבור מתייאש מהשקל ומתחיל לרכוש דולרים. קם נגיד בנק ישראל ומכריז שלא יהיה פיחות! הישראלים קונים עוד בוכטה של ירוקים. כתגובה, יוצא שר האוצר בהצהרה שכל מי שקונה דולרים, יפסיד! קצב רכישת מטבע-החוץ גובר ... ואז יש פיחות.
‏כך קרה גם במקרה שלנו: חלק מחולי ישראל התייאש מהרפואה התרופתית והחל לפנות לרפלקסולוגיה, לאקופונקטורה, להומיאופתיה. בתגובה יצא משרד הבריאות בהכרזה כי אין בשיטות הללו כל ממש והשפעתן היא פסיכולוגית בלבד. גל הפונים לרפואה האלטרנטיבית – גדל. ד"ר עזרא זוהר פרסם ספר בו טען כי אין בכלל רפואה אלטרנטיבית! זרם המבקשים עצה טבעית הלך וגבר ...
‏ואז הוקמה ועדת מומחים שהורכבה משופט עליון, פרופסורים, רופאים ואנשי ציבור. זו, לאחר חקירה מעמיקה שכללה בדיקת המצב בחו"ל ושמיעת עדויות בעד ונגד, הכירה ביעילות שיטות הריפוי הטבעי, והמליצה להתיר את השימוש הנרחב בהן, ממש כפי שמקובל ברוב מדינות התרבות בימינו, כדברי הוועדה.
‏נו, זו כבר סיבה למסיבה! אז קדימה, נחגוג בכמה קטעים "רפואיים" לשמחת ליבם של המבריאים.
 
פורסם ב-קו למושב, נובמבר 1991

 
 

 


 


 
 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים