צרו קשר
סינית לרפואה
מאת נעמי רון
 
הד"ר גדעון רון, מומחה לריפוי בדיקור, מבטיח גמילה מעישון ואלכוהול, כבר אחרי הטיפול הראשון, במחיר – פחות מארוחה זוגית.
 
אם טופלתם ברפואה הקונבנציונלית, הרגשתם הקלה, אבל לאחר זמן המחלה חזרה, או צצה בצורה אחרת – אל תאמרו נואש אם עדיין לא ניסיתם את הרפואה הסינית.
‏זוהי שיטת ריפוי סינית עתיקה, שבה עוזרים לגוף להתרפא ממחלות שונות בעזרת דקירות במחטים דקות. השיטה עובדת במיקרים של כאבי-ראש ומיגרנות, כאבי-גב, בעיות-עיכול, נדודי-שינה, בעיות בחיי-המין, אסטמה, סכרת, לחץ-דם גבוה ועוד. הסינים נלחמו לפני אלפי שנים בקשתות ובחיצים, ושמו לב ‏שפציעות מסוימות גורמות דווקא לריפוי. הם בדקו את הנושא, ומיפו את הגוף במאות נקודות, לכל נקודה יש אפקט על איזור מסוים בגוף.
‏אחד המומחים לשיטה הוא ד"ר גדעון רון, 39‏, נשוי ואב לשלושה. ד"ר רון למד בלונדון ועשה את הדוקטוראט – ברפואת מחטים – בסין. מאז חזרתו לארץ הוא מתגורר במושב אמירים שבגליל, ומטפל בחולים גם במרפאות שלו בראשון-לציון ובחיפה. ד"ר רון, אגב, הוא כותב הערך רפואה לא קונבנציונאלית באנציקלופדיה העברית.
 
שאלה: החשש הראשון מטיפול בדקירות – הכאב, האם זה כואב?
‏ד"ר רון: זה לא כואב, אבל טבעי שאנשים מפחדים, כי העור הינו מעטה-ההגנה של הגוף, ואף בעל-חיים אינו מוכן שמשהו חיצוני, חד, יחדור את המעטה הזה. גברים מפחדים יותר מנשים. מניסיוני, אם יש סצינות בקליניקה, זה עם גברים. או שהם מפונקים יותר, אולי בגלל שלא חוו לידות, אולי סף-הכאב שלהם נמוך יותר. אבל בסוף הם תמיד משתכנעים, כי מי שכבר בא, באמת רוצה להבריא. מי שלא רוצה, אין טעם להתחיל לטפל בו, וכבר קרה ששלחתי פציינטים הביתה.
‏מילות-רקע נוספות על רפואה זו:
‏"היא אינה רפואה שרק מסלקת סימפטומים של מחלה", ממשיך ד"ר רון, "תוך כדי הטיפול היא הופכת לרפואה מונעת. רבים נוהגים לומר: ‏אז אחיה פחות שנה-שנתיים, אבל לא אשמור על הבריאות. מטרת הרפואה הסינית אינה דווקא להאריך את חיי האדם, אלא לשמור על הגוף במצב בריא כל זמן שהוא בחיים. לאפשר לאדם להתבגר ולהזדקן בלי מחלות-זקנה. אסור לשכוח שאנו לא נעשים צעירים משנה לשנה ואם עד היום לאדם לא היו סימפטומים של מחלה, זה לא אומר שזה לא יבוא. הרי עושים טיפול 10,000 ‏למכונית לפני שהיא מתקלקלת, לא? בעוד שהרפואה המערבית לעתים רק מסלקת את הסימפטומים ואז אומרים שהאדם בריא, הרפואה הסינית גם מונעת מחלות בעתיד בעזרת טיפול בהווה".
 
שאלה: אילו מקרים מגיעים אליך?
ד"ר רון: כאלה שבמשך זמן רב לקחו תרופות והגיעו למצב שבו הרפואה המקובלת אינה יכולה לעזור להם. הם התרגלו לכדורים נגד כאבים, או שדלקת-הגרון חוזרת שוב ושוב, ובאופן כללי – הגוף חדל מלהגיב לתרופות. אני לא אומר להפסיק לקחת תרופות, אבל בעזרת המחטים הגוף מתחזק והטיפול מצליח לסלק את הצורך בתרופות.
 
שאלה: יש בעיה שמעסיקה רבים - השמנה, אי יכולת להוריד במשקל. מה עושים?
‏ד"ר רון: הבעיה הזאת היא אחת הקלות ברפואה הסינית, היות שעובדים במקביל על כמה מישורים: מזרזים את חילוף-החומרים, כך שאדם שהיתה לו נטיה להשמנה, עשוי להרפא ממנה. מרגיעים את מערכת-העצבים ואז מתברר שחלק גדול מהאכילה היה כפורקן ממתחים, וכשאדם רגוע, נעלם הצורך לאכול כמויות מופרזות. גם אפשר לדכא את התיאבון כדי לעזור בשלבים הראשונים של ההרזיה.
 
שאלה: אז אפשר לצאת ממך רזים?
ד"ר רון: ההצלחות טובות מאוד. ולא רק בתקופת הטיפול. היות שעובדים גם על הגורמים למצב ולא רק על התיאבון, ההשפעה היא לטווח ארוך ואפשר לא לעלות אחר-כך במשקל. במקביל הפציינט לומד כללים הקשורים לאכילה: השפעת לעיסת המזון על ההרזיה, הימנעות שתיית מים בזמן הארוחה, נושא צירוף מזונות המפריע לחילוף החומרים ועוד.  
שאלה: טוב, אז רזינו. מה עם גמילה מעישון, אלכוהול, סמים?
‏ד"ר רון: המחטים מדכאות את הצורך לעשן. הדקירות בקצות העצבים מרגיעות את מערכת העצבים ומחזקות את הריאות. אפשר בהחלט לגמול מעישון או אלכוהול בלא יותר משניים-שלושה טיפולים. בדרך כלל מפסיקים לעשן כבר אחרי הטיפול הראשון. אחוז ההצלחה בין 90 ‏ל- 100 ‏אחוז.
שאלה: פרט ששכחתי, איפה בדיוק דוקרים?
‏ד"ר רון: אין שני בני-אדם זהים, ומיקום הדקירות משתנה לפי הצורך. בדרך-כלל דוקרים בידיים, ברגליים ובתנוכי-האוזניים. המחטים, שכאמור הן עדינות מאוד (דקות יותר מהחלל של מחט-זריקה רגילה) נשארות נעוצות במקומן במשך כ-20 ‏דקות.
‏‏שאלה: יש לך מסר לסיכום?
ד"ר רון: מי שטוב לו עם התרופות שהוא לוקח ולא מפריע לו לסבול מדי פעם כאב-ראש או איזו צרה אחרת, שימשיך לחיות כמו שהוא רגיל. אבל מי שרוצה לשפר את הרגשתו הפיזית והנפשית, לקום בבוקר ולדעת שיש לו גוף שהוא יכול לסמוך עליו ושלא יטריד אותו, הרפואה הסינית היא ההזדמנות שלו.


המועדון, מאי 1985 
 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים