צרו קשר

המכונה הכי משוכללת בעולם

ד"ר גדעון רון, מראשוני העוסקים ברפואה סינית בישראל, חבר ליוסי בכר, פזמונאי, סופר ומפיק, לספר נפלא, שמגיש מבחר סיפורים סיניים על בריאות. הספר, שכותרתו "המכונה הכי משוכללת בעולם", הוא לכאורה ספר ילדים, אבל בהחלט מתאים לבני כל הגילאים. הספר נפתח בהקדשה לקוראים; "מוקדש באהבה לילד שבכל אחד מאיתנו, ולהורה (הפנימי) המלווה אותו".
באמצעות סיפורים סיניים שכתבו וחרזו המחברים, הם מלווים נסיך סיני מילדותו עד זקנתו כקיסר. לאורך המסע חושפים המחברים לפנינו עיקרים שונים בנושאים בריאותיים; חשיבותה של השינה, תרומתו של המזון הבריא, יתרונה של החשיבה החיובית, מדוע שמירת הסביבה חשובה במיוחד ועוד. באמצעות הסוגיות הבריאותיות מקבלים הקוראים תשובות לשאלות כמו; מדוע כדאי להקשיב לגוף, מה חשיבות יש לנשימה עמוקה, ומה הערך של חלום טוב.
הנה, למשל, אחת התובנות שבספר: "ההתנגדות לא בהכרח מביאה תועלת, ולמחאות שלא לצורך אין ממש תוחלת. מוטב לפעמים שנזרום עם דברים, ואז עניינים על פי רוב מסתדרים".
כל סיפור מסתיים במסקנות של המחברים, שלצד מוסר השכל גם מביאים לנו תובנות לחיים. למשל; "כשנוצרת בריאות נוצרים התנאים לאריכות ימים עם איכות חיים".
הספר כתוב בחרוזים, בלשון קלילה ומתובלת הומור, נקרא בהנאה צרופה, ולדעתי הוא מתנה נהדרת לבני כל הגילאים.
 
מאת סיגל בן ארצי, אפריל 2011
 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים