צרו קשר

            לבריאות
"המכונה הכי משוכללת בעולם"
 
 
מאת ד"ר גדעון רון ויוסי בכר
הוצאת דני ספרים
 
ספר ילדים חדש על המדף: ״המכונה הכי משוכללת בעולם", מאת ד״ר גדעון רון ויוסי בכר. בזמן האחרון אנחנו שומעים יותר ויותר על מחלות של מבוגרים המתפתחות כבר בגיל צעיר מאוד אצל הילדים. השמנת יתר, סוכרת, אפילו כולסטרול גבוה; וכמובן על תופעות רבות יותר מן העבר של הפרעות קשב. נראה שככלל בריאות הילדים היא לא מה שהייתה פעם. נוצר מצב אבסורדי: ככל שהרפואה הולכת ומתפתחת, כך הולכת ונסוגה בריאות הילדים.
מה משמעות המילה ״ילדים״ אנחנו כבר יודעים, אבל מה זאת ״בריאות״ – מי יודע? טיפולים כאלה ואחרים למחלות, באמת שלא חסרים. גם מחלות יש בשפע. אך מה בדבר הבריאות? האם יכול להיות שמרוב עיסוק במחלות ובתרופות הזנחנו את הבריאות? נראה כי כך הם אמנם פני הדברים.
זו הסיבה שד״ר גדעון רון (ממושב אמירים) וחברו יוסי בכר (מתל אביב) כתבו ספר המיועד לפקוח את עיני ההורים והילדים כאחד ולחבר אותם לנושא הבריאות.
לשם כך הם חרזו בספר הילדים שכתבו, ״המכונה הכי משוכללת בעולם״ (שיצא לאחרונה לאור בהוצאת דני ספרים), סיפורים סיניים העוסקים בבריאות (גופנית ונפשית).
בסיומו של כל סיפור מחורז (המיועד לילדים ולהורים) מובאת תובנה בריאותית (המיועדת להורים ולילדים). סיפורי הבריאות, המלווים בציורים סיניים מקסימים, עוקבים אחר חייו של נסיך סיני מלידתו עד זקנתו כקיסר. הסיפורים עוסקים בהתמודדות עם פינוק יתר, בחשיבותה של השינה (בייחוד לילדים!), בתרומתו של המזון הבריא, במשמעותה של החשיבה החיובית, בערכה של שמירת הסביבה ועוד.
ספר מומלץ זה מוקדש באהבה לילד שבכל אחד מאתנו ולהורה (הפנימי) המלווה אותו.
 
אוקטובר 2010

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים