צרו קשר
קצת נחת


אין לי בדרך כלל נחת מקריאת עיתונים. גם כאשר התמונות שם צבעוניות, התוכן – שחור. והנה נתקלו עיניי, השבוע, בדיווח מרנין לב, המאפשר לי, כצמחוני, להישיר מבט בעיני אנשים רבים: אמרתי לכם?! אז נכון שכבר נאמר לא פעם "אל תהיה צודק, תהיה חכם", אבל לפעמים, בלי כוונה, הצודק והחכם נפגשים באותו הצד ממש. 
אני מניח שאם האינסטינקטים הטבעיים שלנו לא היו נשחקים כל כך במסגרת התרבות המודרנית, לא היה קשה כל כך לשנות כמה הרגלי אכילה, ולעבור מצריכת חלבון מן החי לאכילה בלבדית מן הצומח. 
והרי הקטע החביב:
מחקר חדש: האדם הוא "חיה צמחונית"(ידיעות אחרונות 24.5.1990)
"האדם התפתח בשלבים הראשונים כחיה צמחונית, וגם כיום אין גופו מותאם לקליטת מזון מן החי". זאת קובע קולין קמפבל, ביוכימאי מאוניברסיטת קורנל בארצות הברית, באחד המחקרים המקיפים ביותר שנערכו אי פעם בתחום זה.
קמפבל טוען, כי בני האדם החלו לאכול בשר רק לפני כמה אלפי שנים, וכי בתקופה כה קצרה לא הספיק האדם לפתח מנגנונים המגינים עליו מפני הסיכונים הכרוכים בכך. 
בין השאר ניהל המדען האמריקני מעקב צמוד אחרי הרגלי האכילה ומצב הבריאות של 6,500 מאזרחי סין העממית, מאז 1983 ועד היום. הוא גילה כי סיני ממוצע אוכל רק כ-60% מכמות החלבונים שאוכל אמריקני ממוצע: רק 7% מן החלבונים הללו באים מן החי, לעומת 70% בארצות הברית.
במקביל העלה המחקר, כי אחוז התחלואה בקרב הסינים במחלות הקוטלות את בני העולם המערבי, כמו מחלות הלב וכלי הדם וסוגי סרטן למיניהם, נמוך בסין בכ-30% מזה שבארצות הברית.
אין ספק שמחקר קמפבל יהווה זריקת עידוד לצמחונים ברחבי העולם. 


פורסם ב-קו למושב, יוני 1990
   
       מבחר מאמרים מאת ד"ר רון
     ראיונות עם וכתבות על ד"ר רון

 


 
 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים