צרו קשר
שיטה סינית פועלת באמירים
מאת כתב 'חדשות מגל'
 
במושב אמירים יושב לו רופא צעיר בשם גדעון רון. הרופא בעל הקליניקה הפרטית מקבל אליו מדי יום לקוחות חדשים, אך במקום לתת להם כדורים, זריקות או תרופות קונבנציונאליות אחרות, אותן אנו מכירים, משתמש ד״ר רון במחטים קטנות אותן הוא ״תוקע״ בגופו של החולה. שיטת רפואה המחטים הסיניים, או כפי שאנו נוהגים לקרוא לכך שיטת 'אקונפקטורה', שיטה עתיקה – שמקורה בסין.
צוות ״חדשות מגל״ נפגש עם ד״ר גדעון רון, על מנת לעמוד מקרוב אחר השיטה הסינית׳.
בביתו של ד״ר רון פגשנו את מר ינקוביץ יגאל. האיש שכב במיטה ולגופו הוצמדו המחטים. להלן עדותו של יגאל, מהנדס במקצועו: ״לפני מספר שנים׳׳, מספר יגאל, ״חליתי באסטמה. הלכתי לרופאים המתמחים במחלות כרוניות וקיבלתי מהם מרשמים, על פיהם הצטרכתי להשתמש בכדורים ותרופות כימיות אחרות. הגעתי למצב כזה, שכל יום השתמשתי בכמות אדירה של כדורים, על מנת שאוכל לנשום״.
לפני כחודשיים שמע יגאל על הרופא הצעיר מאמירים, והחליט שלא יזיק לנסות אצלו את הטיפול. ״עברתי 10 טיפולים בלבד״, מעיד יגאל, ״וכיום אני לא לוקח תרופות כלל. אני מרגיש מצוין. אני לא מקבל התקפות כמו בעבר, מסוגל להתאמץ ובכלל, אני מרגיש אדם אחר״.
ד״ר גדעון רון מסביר, כי השיטה הוכיחה עצמה במקרים רבים מאד. ״הנה בסין, למשל, מקום הולדתה של השיטה, מטפלים בחולים מסוגים שונים בשיטת המחטים, בשילוב השיטה האירופאית הקונבנציונאלית. כאן בארץ חוששים הרופאים להכיר בשיטה. לדעתי, משום שהאנשים מרובעים ואינם מוכנים לפרוץ מסגרות.
ד״ר רון, בן 38, תושב אמירים זה 8 שנים, נולד בארץ, ולאחר שסיים את לימודיו נסע ללונדון כדי ללמוד את השיטה הסינית. 9 שנים תמימות שהה ד״ר רון בלונדון ולאחריהן חזר ארצה – כמומחה ב״מחטים הסיניים״.
לדבריו שיטה זו התגלתה באקראי. חיילים סינים שנפצעו מחיצים, סיפרו מאוחר יותר, שנרפאו ממחלות קודמות שהיו להם קודם הפגיעה מהחץ. ההיסטוריה הסינית מספרת על אחד הקיסרים שלקה בעיניו והיה חשש שמא יתעוור. באחד הימים נפל אותו קיסר על סלע חד וכתוצאה מכך נרפא כליל.
לאחר שחקרו את הנושא, התברר, כי בגוף האדם קיימות 670 נקודות, כשלכל נקודה השפעה ספציפית על אחד האיברים או איזור שלם בגוף.
אל ד״ר רון מגיעים לקוחות הסובלים מכאבי ראש עצביים, חוסר שינה, אסתמה, בעיות עיכול, צהבת, או כאלה הנמצאים בתהליך של גמילה מעישון או דיאטה. מרבית הלקוחות שבעי רצון מהטיפול, לאחר שהם רואים תוצאות בשטח.
לדברי הרופא הצעיר, שיטה זו אינה מתיימרת להחליף את הרפואה הקונבנציונאלית המערבית, אלא יש לעבוד עימה בשיתוף פעולה. למרות סירובה של קופת חולים לאמץ את המקצוע הזה ולהכניסו לפרקטיקה היומיומית, הרי לדעתו, קרוב הזמן שהשיטה תתפוס את אחד המקומות הראשונים בחזית הרפואה בארץ.
ד"ר רון אינו ממליץ להיאחז בשיטה כקש אחרון. לדעתו, יש להשתמש בשיטת המחטים הסיניים גם כטיפול מונע, לפחות, כמו שעושים 'טיפול 10,000' לרכב.
לסיום מדגיש הרופא, כי השיטה הסינית מטפלת באדם ולא במחלה. חוסנו של הגוף וההגנה עליו הם שקובעים אם הגוף ייחלה. חוסנו של הגוף מותנה בהרגלי בריאות: "אין תחליף לתזונה נכונה, שינה בזמן, אופטימיות וחיי רגש תקינים״.

חדשות מגל, יולי 1984
 

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים