צרו קשר
תזונה כרפואה מונעת וכריפוי - חלק ב

 

מאת ד"ר גדעון רון, מטפל ברפואה סינית


כיום אנו חיים בעידן של מודעות מוגברת לחשיבות המזון אותו אנו מכניסים לגופנו. לא צריך להיות מטפל ברפואה סינית בכדי לדעת כי כל מזון בריא יותר כאשר הוא נאכל בצורתו הטבעית יותר. אלו מאיתנו הניגשים לקבלת טיפול ברפואה סינית יגלו כי חלק בלתי נפרד מהשינוי המהותי שיתרחש בתהליך עצמו סובב סביב התפריט היומי שלנו וכי אדם המבקש לעצמו חיים בריאים יותר חייב לשנות את הרגלי האכילה שלו.

מזון טבעי בריא יותר ממזון מתועש שהומצא ע"י האדם. אורז מלא, למשל, בריא יותר מאורז לבן (מלוטש). מזון צמחי לא מבושל בריא יותר ממזון צמחי מבושל. מזון בעונתו בריא יותר מגידולי חממה שלא בעונתם (עגבניות בחורף למשל).

מזון שנלעס היטב בריא יותר ממזון שנאכל בחופזה. מזון שנאכל בשעות מתאימות (שעות היום) בריא יותר ממזון שנאכל בשעות שאינן מתאימות לאכילה (שעות הלילה).

טיפול ברפואה סינית

מטפל ברפואה סינית יוכל להבהיר היטב את ההבדלים באיכות ובעדיפות גם בנוגע לבישול: מזון מאודה או אפוי בריא יותר ממזון מטוגן. קטניות (עדשים, שעועית, פול וכו') מונבטות בריאות יותר מקטניות שאינן מונבטות (ויוצרות פחות גזים). לחם מחיטה מלאה בריא יותר מלחם לבן. שקדים בריאים יותר מאגוזים אחרים (ושקדים קלופים-לא-קלויים בריאים יותר משקדים קלויים או עם הקליפה, הדקה). מזון קפוא בריא יותר ממזון משומר בקופסאות. מזון שלא הוסיפו לו מלח בריא יותר ממזון שהוסיפו לו מלח (שלא לדבר על אבקות מרק...).

מזון צמחי בריא יותר ממזון מן החי. חלב אם – זה ברור – בריא יותר מחלב פרה (שאינו בריא גם לאדם הבוגר). שמן זית, אורגני מכבישה קרה, לא מחומם, בריא יותר משמנים אחרים. ואם הזכרתי "אורגני": מזון אורגני בריא הרבה יותר ממזון שרוסס בחומרי הדברה.

מכל האמור לעיל נשמע שלא נשאר הרבה מה לאכול... האמת היא שהאדם המודרני אוכל הרבה יותר ממה שהגוף באמת צריך. רוב המחלות בעולם המודרני נובעות מעודף אוכל ולא מחסרונו.

אם חסר סידן למשל בעצמות, זה לא משום שחסר סידן במזון, אלא משום שיש גורמים באוכל שדואגים "להבריחו" מן העצמות. המזונות העיקריים הגורמים לכך הם אותם הידועים כ"יוצרי חומצה": בשר, עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב. עכשיו אתם באמת כבר חושבים שלא נשאר מה לאכול... זה נכון על פי הרגלי האכילה המערביים המודרניים.

טיפול ברפואה סינית הכולל שינויים בתזונה יבהיר לכם עד כמה אפשר ליהנות מאוכל בריא וטעים גם ללא כל התוספות המיותרות והמזיקות להן התרגלנו.

אל לנו לשכוח שלפני עידן המקררים הביתיים ושפע הסופרמרקטים בכרך הגדול, האדם אכל בצורה שונה. מוצרי החלב למשל, לא היו נפוצים בתחילת המאה העשרים (אלא אם כן הייתה פרה בחצר). גם אכילת הבשר הייתה מזערית, עד כדי כך, שמחלה הידועה בשם גאוט (צינית או שיגדון, בעברית), הנגרמת מאכילה תכופה של בשר, כונתה בסוף המאה ה-19 באירופה "מחלת העשירים", כי רק הם מסתבר יכלו להרשות לעצמם "אכילה נהנתנית" שכזו.

במסגרת החשיבה הטבעית, בהקשר לאכילה, ראוי להזכיר כי ישנם צמחים שבעלי חיים בטבע נמנעים לאוכלם, כי הם מזהים (באיזה שהוא אינסטינקט מופלא) את היותם רעילים. פולי הקפה לדוגמא. האדם, הנחשב לאינטליגנטי ביותר מבין הברואים, נכשל כאן. הוא ניזון מפולי הקפה על אף הרעלן (קופאין) המצוי בו. מי ייתננו תבונה לחזור לשגרת אכילה טבעית ופשוטה (או כדברי רש"י: לחזור לאכילה שהייתה נהוגה בגן עדן).


לפרטים נוספים על תזונה בפרט ועל טיפול ברפואה סינית בכלל, ניתן להיכנס לדפי המידע והמאמרים הנוספים הנמצאים באתר. כמו כן ניתן לפנות לד"ר גדעון רון – מטפל ברפואה סינית, בטלפון 050-5464581 או באחת מן המרפאות המתמחות בשירותי טיפול ברפואה סינית בהן הוא מטפל, בתל אביב, חיפה, ראשון לציון ומושב אמירים.

ביטאון כפר חב"ד, מאי 2012
 

 

 

מבחר מאמרים מאת ד"ר רון ראיונות עם וכתבות על ד"ר רון

 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים