צרו קשר
Ynet
אל עצמי

מאת רן בן-נון. פורסם ב 'Ynet',
פברואר 2007

החיים המודרניים שחקו לנו את האינסטינקטים. ד"ר גדעון רון, מראשוני העוסקים ברפואה סינית בישראל, מנסה לחדש את הקשר בין גוף לנפש ואת יכולת הריפוי העצמית באמצעות ספר חדש.

"שלום, אני הגוף שלך," כך פותח ד"ר גדעון רון, מראשוני העוסקים ברפואה סינית בישראל, את ספרו 'בריאות נוסח סין' (הוצ' אסטרולוג).
הגוף מדבר אלינו בדרכים רבות – צימאון ורעב, כאב ועקצוץ – אבל לא תמיד אנו יודעים להקשיב לו. פעם היו לנו אינסטינקטים שדיווחו לנו על מצבנו, אבל החיים המודרניים שחקו אותם לחלוטין. נותרו לנו ההרגלים, ואלה לא תמיד פועלים לטובתנו.
כדי להתגבר על המצב הלא רצוי הזה עלינו לפתח מודעות לגופנו, וזה בעצם עניינה של הרפואה הסינית. בעזרתה נוכל לפתח הרגלים בריאים יותר.
'בריאות נוסח סין' הוא היכרות מחודשת – ואולי בעצם ראשונית – עם גופנו על מערכותיו השונות, ובעיקר עם יכולת אחת שלו שאיננו מכירים מספיק לעומק – הריפוי העצמי.
הרפואה הסינית, לפי ד"ר רון, משכילה לשלב עשייה עם הוויה, מחשבות עם רגשות ומדע עם מודעות. היא מדגישה את היות הגוף על כל איבריו מערכת אחת. היא אינה מפרידה בין גוף לנפש ומדגישה את הזיקה שבין האדם לבין הטבע.
דרכה של הרפואה הסינית היא ריפוי מחלות ומניעתן בעזרת מחטים וצמחי מרפא, עיסוי והדרכה, המפורטים בספר באופן מלא, יעיל ומעניין. המטרה היא להגיע לנקודת המפגש שבין הרוח לחומר, שבה מצויה הבריאות. לפי תיאוריית המכנה המשותף, הפעלת הגוף, תחזוקתו ובריאותו משתפרות כאשר מזהים את המשותף בינינו לבין הטבע ופועלים בהתאם – להשתלב בעולם החי במקום להשתלט עליו.
מחלות מסלקים בבריאות ולא בתרופות. מאחורי האמירה החצי-פילוסופית הזו מסתתר כל עולמה של הרפואה הסינית: לעשות ללא עשייה, לדעת ללא ידיעה – ופשוט להיות.

ביקורות נוספות על הספר- בריאות נוסח סין
 

 
      ד"ר גדעון רון © כל הזכויות שמורות  

לייבסיטי - בניית אתרים